کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ یک اصطلاح من در آوردی است و شاید واقعا با کمک کامنت نتوان مارکتینگ کرد، اما شک نکنید که سئو سایت شما را متحول می کند! اول از همه باید بگوییم که هر کامنتی که سازنده و مرتبط با سایت، چه از طرف فرستنده و چه گیرنده، باشد، در دسته‌بندی بازاریابی دیدگاه قرار نمی‌گیرد. غیر از این، شما صرفاً نظر بیهوده و حتی ممکن است که خلاف قانون گوگل نوشته باشید. در واقعیت، هر دیدگاهی را نمی‌توان در این نوع بازاریابی گنجاند؛ بلکه باید کمک کننده به سئو سایت باشد.

خیلی‌ها فکر می‌کنند همین که لینک سایتشان را در سایت‌های دیگر به عنوان کامنت بگذارند، یا نه خیلی زحمت بکشند و یک معرفی بی‌ربط به مقاله هم از خودشان داشته باشند، بازاریابی کامنتی انجام داده‌اند! اما اصلاً ماهیت کامنت مارکتینگ این نیست. خواندن نظر اسپم شما که هیچ کمکی به خوانندگان آن مطلب یا سایت نمی‌کند و هیچ بار معنایی خاصی ندارد، فقط باعث می‌شود که نظرتان تایید نشود و به زباله‌دان فرستاده شود.

پس قبل از هر حرکتی در بازاریابی دیدگاه، از خودتان بپرسید که آیا این نظر من تاثیر مثبتی دارد؟ آیا کمکی به خوانندگان مطلب می‌کند؟ آیا حاوی اطلاعات مفیدی است؟ اگر جوابتان مثبت بود، یعنی راه را درست آمده‌اید.

با ما همراه باشید، لطفا پیپشنهادات و نظرات خود را برای لورم ایپسوم فارسی ارسال نمایید.

افزایش بکلینک از طریق کامنت گذاری
افزایش بکلینک از طریق کامنت گذاری

کسب بک لینک از طریق کامنت گذاری

بسیاری از فعالان حوزه سئو کامنت مارکتینگ را راهی برای کسب بک لینک رایگان و فعالیت در فروم ها و سایت های دیگر می دانند ولی به تازگی گوگل ارزش و اعتبار بک لینک هایی از این دست را کاهش داده و اثر گذاری این تکنیک را کم کرده است. البته این کاهش اثر به معنی فراموش کردن این تکنیک نیست بلکه باید تلاش کنیم مسیر بهتری را جایگزین آن کنیم.

بهبود سئو سایت با پاسخ گویی به نظرات کاربران

علاوه بر کسب بک لینک رایگان میتوان برای بهبود وضعیت سئو سایت نیز از نظرات کاربران بهره برد. گوگل اهمیت زیادی به فعالیت کاربران در سایت میدهد و وجود نظرات یکی از نشانه های رضایت کاربر از محتوای صفحه است. همچنین با افزایش تعداد دیدگاه ها عملا محتوای صفحه نیز بیشتر میشود. با توجه به اینکه دیدگاه کاربران همراه با سوالات و اصطلاحات رایج در آن حوزه است شانس شما را برای کسب جایگاه در عبارات طولانی تر به شدت افزایش میدهد.

افزایش فروش با هدف گذاری در بخش نظرات سایت

یکی دیگر از تکنیک های رایج در کامنت مارکتینگ افزایش فروش یا اعتماد سازی برای مشتریان است. زمانیکه یک کاربر وارد صفحه محصول شما میشود، با مطالعه نظرات کاربران از پشتیبانی خوب و کیفیت محصول شما مطمئن شده و رغبت بیشتری برای خرید از سایت خواهد داشت.

تاثیر کامنت مارکتینگ در دیجیکالا
تاثیر کامنت مارکتینگ در دیجیکالا

تاثیر کامنت مارکتینگ بر روی دیجی کالا

حتماً تا اینجا متوجه شده‌اید که چرا اول مقاله گفتیم قسمت زیادی از موفقیت دیجی کالا در ابتدای کار، مربوط به همین کامنت مارکتینگ عظیم بود! دیجی کالا یکی از اولین سایت‌هایی بود که به مقایسه محصولات دیجیتالی پرداخت. این موضوع باعث می‌شد که کاربران دائم در هر صفحه در مورد برند یا محصول مورد علاقه خودشان نظر بدهند، بحث کنند و تا چند روز مداوم به صحبت‌های یکدیگر جواب دهند. در نتیجه:

  • دیجی کالا به یک برند قابل اعتماد برای مقایسه محصولات از زبان کاربران واقعی تبدیل شد
  • سرچ برند آن به شدت افزایش پیدا کرد
  • زمان ماندگاری کاربران رشد چندین برابری داشت
  • نرخ پرش سایت به دلیل فعالیت بالای کاربران کاهش پیدا کرد
  • در نهایت با کامنت‌های جدید، محتواها دائماً در حال به‌روزرسانی بود

آیا الان هم نظرات روی سئوی دیجی کالا تاثیر می‌گذارند؟

بگذارید با یک سوال، این سوال را جواب دهیم: به نظر شما گوگل سایتی که روزانه چند صد هزار بازدید دارد، بیشتر از چند هزار بار نامش جستجو می‌شود، پر از محتوای مفید بوده و به طور کلی یک برند شناخته شده است را از نتایج حذف می‌کند؟ نه. پس دیجی کالا با این قدرت زیاد دیگر نیازی به کمک گرفتن از نظرات کاربران در سئو نداشت.

در اصل نظرات در این سایت به قدری زیاد شده بود که به مرور سرعت سایت را کاهش می‌داد. برای همین، مدیرانِ آن، بخش نظرات را به کمک برنامه نویسی زبان js به صورتی طراحی کردند که بعد از ورود کاربر بارگذاری شوند. یعنی کاربران هنوز می‌توانند نظرات را ببینند و  ارسال کنند، اما گوگل نمی‌تواند آن‌ها را بخواند و در رتبه سایت تأثیر بدهد.

 گردآوری توسط آی لورم : لورم ایپسوم ساز فارسی .